Куди зник командир Олександр Бойко?

3 червня 2017р. командир. розвідувального загону Нацгвардії "Вега" підполковник Олександр Бойко прийняв бій, був поранений та зник у Луганській області. На цей час  відомо, що  зник при він при загадкових  обставинах. Учасники тих подій, підлеглі підполковника О. Бойко,  стверджують, що в той день вранці їх група з 6 чоловік  вирушила на виконання бойового завдання, яке надав їх командир. Але в районі залізниці біля станції Садова та населеного пункту Золоте, що біля Первомайська Луганської області, вони потрапили під обстріл та прийняли бій, і понесли одну бойову втрату: командир був важко поранений. Більше ніхто поранення не отримав.  В зв’язку з обставинами, що склались під час бою, групі прийшлось відступити і залишити командира на місті бою. Та коли повернулись на те місце по визначеним бійцями координатам - залишеного Олександра там не було. Свідки поранення командира надали неспростовні докази саме цієї версії зникнення командира, а саме – відео та фото, зняті на той  момент, коли командир був поранений.

Ті відео та фото  докладені до справи,  на них ґрунтується процес пошуку зниклого.  По свідченням причасних до справи кадри  були відзняті саме під час бою. На них видно, як виглядає боєць , які він отримав поранення , та детально показано те, як кілька інших бійців намагаються надавати йому допомогу, і чим те закінчується.

Зараз дружина Сашка, Світлана,  по при своє горе, прикладає багато зусиль, щоб з’ясувати правду про обставини зникнення командира та вірить, що він живий.  В частині їй підтвердили, що він був поранений в бою, але  група змушена була відступити.  Сказали, що її чоловік отримав поранення у живіт та проникаюче в руку. Але деяких речей Світлана досі не може зрозуміти, і такими думками вона поділилась з нами.

 

Світлана, дружина підполковника Олександра Бойко:

- В мене таке відчуття, що мені не розказують того, що саме сталось вранці 3 червня. Мені сказали, що в групі було 5 чоловік, один з них медик. Сашко зазвичай дуже обережний і ніколи не вів би своїх хлопців у неперевірене місце. Він завжди опікувався кожним, за кожного переживав. Він завжди був завбачливий,  надто турбувався про мене з дитиною, щоб раптом не залишити самих,  а тому заздалегідь турбувався про те, щоб не отримати навіть поранення. Але ввечері мені подзвонили і сказали, що мій чоловік загинув. Та його начебто не змогли забрати, бо вогонь був такий сильний, що лише один медик ледве зміг підповзти до нього, щоб допомогти.  Його підлеглий Кирило сказав, що після поранення встиг зняти з нього амуніцію,  бачив поранення живота,  бачив, що було дуже багато крові, дуже багато. І , по словам Кирила, для них було надто небезпечно для того, щоб відразу витягти Сашка.  Також мені спочатку казали, що в підрозділі знають, де його залишили, знають точні координати,  що на те місце біли відправлені групи пошуку. І наче була домовленість з сепарами, щоб не відкривали вогонь на час пошуку. Але якась з частин , що не була в курсі цієї операції,  порушила тишу, і тепер сепари більше не йдуть на поступки. Групи розвідників, що встигли побувати на місцевості, де тривав той бій, пройшла всю навіть прилеглу місцевість, прочесала кожний метр, але не знайшли чоловіка. До того ж в мене є багато знайомих, котрі зголосились перевірити все, що можна – цей район, де його залишили, усі лікарні та морги області поблизу. Його ніде нема. Не тіла, не людини під два метри. Тому в мене є лише одне пояснення -  він живий, поранений, його хтось забрав. Може місцеві, може сепари, може вивезли до Росії.  Тіло не могло просто зникнути. І я буду подовжувати його шукати. Я збираюсь поїхати на окуповану територію і знайти мого чоловіка!

- Що каже командування?

- Колишній командир підрозділу мене підтримує, каже що в військові все роблять, щоб знайти Сашка,  де б він не був. Але чомусь мені кажуть, що мій чоловік нібито сам винний, бо був необережний, і повів групу у  небезпечне місце.  Але ж я знаю, що такого не може бути!

- Вам казали , що існує фото та відеоплівка з місця, де Олександр отримав поранення, бачили кадри з ним?

- Я чула, що вони існують, але мені їх ніхто не показує. І чула , що ті, хто бачив їх , кажуть, що між бійцем на них та Сашком є відмінності. Я просила Кирила та командира підрозділу, в кого вони є, показати мені,  але мені відмовили, аргументуючи відмову тим, що в мене такий стан, що краще подібне не бачити.

- Ви чи адвокат бачили справу?

- Ні,  не бачили,  слідчий, у котрого справа, нас так і не прийняв.  Я не розумію - чому нам не показують ці фото та відео?  А головне, я знаю, що у бійця на фото нема поранень у живіт, про які мені с першого дня казали. І зовсім не зрозуміло,  хто і чому ці кадри знімав. Я запитувала – навіщо? А мені відповіли, що їх знімали для того, щоб «прив’язати його до місцевості». Знаю, що ці кадри має Василь Будик.  Він вже скільки часу стверджує, що знає, де Олександр, чи то тіло того  з фото, і що домовився про його вивезення з окупованої території.  Але вже пройшло більше місяця – і нічого так і не відбулось.  

Так для чого та як  під час запеклого бою  знімали подібне відео, коли, по свідченням групи, розвідники не мали навіть можливості витягнути пораненого підполковника з під куль.  Якщо ж невідомо хто на кадрах, тоді чому фото не показують дружині, щоб вона упізнала Сашка, або навпаки, не упізнала? Але, що дивніше, чому  дехто з групи стверджує, що ці кадри відзняла саме розвід група для того, щоб - що ще дивніше - «прив’язати  його до місця» , якщо знімали не особливості місцевості,  а саме характер поранень.

Ми звернулись до двох незалежних експертів с проханням прокоментувати ці кадри і вони надали свої висновки.

Перший експерт, досвідчений опер.

- На фото - загибла людина, що померла в результаті асфіксії, яка може статись, наприклад,  у випадку простріляних, пробитих легенів. На кадрах гарно видно, що поранень в районі грудини спереду нема , а значить простріляні легені були зі спини, і, схоже, коли на бійцеві не було амуніції.  Є однакове поранення обох ніг,  тобто цьому бійцю стріляли саме по ногах та знизу – можливо,  для того, щоб не втік. Форма піднята так, що не видно, чи є у цього бійця сліди давління на шиї чи біля неї.

Другий незалежний експерт, що добре знав командира О. Бойко, і провів своє незалежне розслідування:

- По-перше, десь на 90 процентів схоже, що на кадрах саме підполковник О. Бойко.  По-друге, точно зрозуміло, що у відзняті хвилини він балансує на межі. Група гуртом робить якісь рухи, щоб можливо надати допомогу, але реально нічим плідним вони не можуть закінчитись. Вражає те, що ніякого бою ні на тому місці,  ні поблизу, не видно і не чутно. Тому чому пораненого невідкладно не транспортують туди,  де могли б йому надати більш кваліфіковану допомогу, не зрозуміло.  Замість того якісь люди знімають постановочний короткий метр про те, як би вони хотіли врятувати бійця, але в них мало що виходить – і ось усі у розпачі, що програють в цій сцені, і ось, схоже,  втрачають пораненого!

Це все реально дивно. Бо коли під час бою, та навіть не бою,  людину реально хочуть рятувати, то ніхто не витрачає цінний час на зайвий крок, окрім одного – лише врятувати, спасти, забувши про все інше, а не знімають художні фільми про втрачені можливості та крах спасіння.

 Ще дивніше інше. Група Олександра, коли знімала фільм, «прив’язуючи до місця» пораненого, якось не знайшла часу визначити точні координати місця бою, чи місця залишеного командира, і всі досі заплутаються в показах - то він там, а може ще й там. Групи розвідників,  спецназівці з безпілотником, у котрих було завдання знайти зниклого командира, прочесали кожний дюйм місцини, де по свідченням групи Олександра все трапилось, були перевірені усі можливі і не можливі координати.  І що думаєте вони знайшли? А нічого. Реально нічого. Не тільки Сашка. На всій місцині ні одна гілочка не була зламана, ні одна зілинка не була зім’ята, не знайдено не то що хоч чимось примітного місця після бою - ні одного пошкрябаного дерева.  Ніяких слідів нападу на розвід групу та їх спротиву – ні куль, ні гільз, ні  слідів крові, нічого.  Причетні до справи кажуть, що командир був поранений з ПМ. Цікаво, як це, через бронник? Скоріше за все, якщо це реальні кадри і командир загинув, то тіло ніколи н буде знайдено. Про це потурбуються. Бо характер поранення, куля та ще й в кістку – викриє вбивцю, вкаже на нього.   Є ще одне питання, наприклад, чому саме знімали відео під таким ракурсом – зверху, з висоти людського зросту, якщо йшов бій, чому не знизу, якщо вони підповзли під кулями? Або інше – що саме могла робити група з Нацгвардії у тій місцині? Останні надані координати нібито бою вказують на місцевість  від кілометра до 200 метрів від противника. Тим більше, свідки, яким важко не довіряти, усі як один твердять, що в той день ніяких боїв там не було, навіть поодиноких вистрілів.

 

Що ж саме сталось? Що приховується за цією дивно продуманою учасниками трагедії реальністю?  Є надто багато запитань відразу. В ході журналістського розслідування сплили незрозумілі факти , які ніхто не може чи не хоче пояснити.  Ми попросили командира підрозділу О. Бойко, Владислава Аллєрова, та представника МО В. Будика хоч якось відповісти на ці запитання чи  прокоментувати шокуючі кадри зі справи.

- Так хто саме на цих кадрах? Якщо  не Олександр, то  чому кадри долучені до справи? І чому , спираючись саме на них,  представник МО домовився зі стороною противника про передачу  тіла Олександра, тобто,  тіла з фото? Якщо то не він, то чому саме  ці кадри були передані командуванням в МО та СбУ як докази по справі? Чому жінку не допускають до них, як і до документів по справі?  Хто під час бою робить такі страшні дотошні кадри  з різних ракурсів пораненого чи вбитого бійця,  які виглядають ніби то звіт замовнику?  Хтось з тих, що долучили відео,  розуміє, що бійцю на кадрах стріляли по ногах та в спину? Що саме приховається за цією вже самою по собі страшною історією,  що дивуєшся,  наскільки тоді правда може бути страшнішою?

Командир підрозділу О. Бойко, Владислав Аллєров:

- Я вас розумію,я в курсі, але не можу нічого з подібних речей коментувати, поки справа не закрита Нам заборонили, поки йде слідство.

На запитання – хто заборонив ? – командир підрозділу не міг відповісти, бо клав слухавку.

Представник МО Василь Будик:

- Ми ведемо перемовини з тією стороною  і скоро заберемо Олександра. Знімки дружині ми не показували,  на те є свої причини. З кадрами працюють експерти, цього нам достатньо. Їх нам передало командування підрозділу, ось хай жінка у них і вимагає. Звідки вони прийшли – це закрита інформація.

- Але ж ви розумієте, що на знімках може бути зовсім інша людина? А якщо, наприклад, знімки та відео просто підкинуті кимось для дезінформації? І поки ви будете забрати тіло на окупованій території, то Олександра - живого та пораненого - навіть ніхто не буде намагатись шукати, ви це розумієте?

- Так, таке теж може бути.  А я і не відкидаю, що він 300-ий.

Один з учасників тих подій, що був поряд з командиром на цьому завданні, розказав, що Бойко взяв на завдання ще зелених хлопчаків, необстріляних, що ще не бачили бою. І лише один з них мав бойовий досвід, це - кулеметник Василь.

Свідок:

- Ми йшли по троє, у першій трійці - був Санич (О.Бойко), Вася і Міша. У Санича була нашлемна камера, все записано. І ось Всиль кудись зникає. Його довго нема, командир дивується, шукає його. І раптом каже: " Куди подівся кулеметник Вася? Пішли шукати Васю", і підіймається.  Відразу лунають постріли. Йому стріляють по ногах, і Санич падає. Снайпер стріляє ж здалеку, а не чергою по ногах!  Санич дає ответку.  Відстрілює рожок, нове поранення, і ось відразу черги стихли.
 

Камера командира записала цей момент. Запис підтверджує, що Бойко розшукував Василя, коли отримав поранення. Куди ж подівся кулеметник Вася?
Свідок каже, що коли бій стих, Вася наче знову десь взявся, але швиденько залишив хлопців  для того, щоб перевірити відхід. Але більше його там ніхто не бачив. Відомо лише те, що кулеметник вийшов на позиції своїм шляхом, а інші четверо розвідників - своїм та набагато пізніше.

Також відомо, що поблизу тих позицій стояла 24 бригада, яка після цієї стрілянини відразу залишила свої позиції у тому районі. До того ж відомо, що цим залізно-дорожним полотном курсує «контрабас».  Є версія, що у групи Бойка могло бути саме це завдання - відслідковувати саме цей рух. Тоді зрозуміло, чому там вони причаїлись в засідці і чому по них стріляли з близька.

Та, як нам стало відомо з надійного джерела,  по при всі існуючі документальні надійні кадри, у слідства раптом з’явилась нова версія, а саме: полковник в полоні у російського ГРУ. Виявилось, що давно відомо, в тому числі, в СБУ, що в Луганській області десь у тому, районі де по координатам могла з’явитись розвідгрупа О. Бойко, поблизу того місця, де міг він бути пораненим, там , що якнайменше декілька місяців поспіль російське ГРУ проводить свої навчання та вишкіл найманців.

Поки рано ставити крапку у цій історії трагедії, в ній більше запитань, чим відповідей. Всі причетні до неї чи до розслідування, свідки поранення Сашка,  стверджують одне, а потім кажуть інше.  Усім кимось з самого верху заборонено коментувати. А у тих, у кого є відео з Сашком на телефоні,  і хто міг би показати його дружині –  зненацька виявляє, що кимось цей відзнятий їм матеріал раптово заблокований.

Справжні друзі Олександра кажуть, що ця чудова людина -  достойний офіцер та командир, цілеспрямований та виважений,  у нього завжди були ґрунтовні погляди,  найдостойніші життєві цінності і міцна, наче вроджена офіцерська честь. Людина, яка не може терпіти підлість, зраду, брехню, а, особливо, корисливість. Він отримав багато бойових нагород, які без сумніву  заслужені.  І все в його житті складувалось легко, достойно, просто чудово – і на попередньому місці службі, у 8 полку спеціального призначення, і на новому, у розвідці Нацвардії,  і у особистому житті.  Так що ж сталось, що саме раптом пішло не так?

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.