Завдання можна вирішити, якщо його поставити

 Ось питання, які ми зараз ставимо тим, хто вирішує долі наших зниклих і полонених. У нас на сході країни  зникають люди, в тому числі мирні жителі, не тільки наші полонені військовослужбовці. Багато спостерігали, як пропали полонені після Іловайського котла: ось вони були на відео НТВ, серед полонених у отамана "Баті" - живі, здорові, а через тиждень - "слід прохолов", багатьох з них немає серед полонених на жодній з територій ДНР -лнр-козаків.
Так, їх переправляють через кордон на роботи, на шахти, у СІЗО, тасують, полонених поранених кидають. Тих, хто по-сильней - тих на ростовські шахти або на Кавказ. Так, сепаратисти самі кажуть, що у них є ринок рабів, і сильними полоненими їм торгувати куди вигідніше - за них вони більше «вторгся».
У нас є не тільки зниклі безвісти, а й незаконно переміщені в РФ і на Кавказ! Нам пора прийняти це, як нашу особисту трагедію. І - офіційно визнати.
Задачу можна вирішити, якщо її поставити. Потрібно назвати завдання без остраху !
У нас йде війна. У кожній війні - є полонені. Не визнавати цього - дикість. Так само як і - замовчувати реальні масштаби незаконного вивезення. Днями Ірина Геращенко в Мінську заявила, що полонені на території Росії є, і назвала кількість. Нехай на погляд політиків їх менше, це не знімає проблеми.
Зазвичай, коли йде війна, країна, на яку напав агресор, відправляє ноту протесту країні-агресору, а також - офіційна заява від МЗС, через своїх послів, консулів і так далі - про наявність і умови утримання полонених, про незаконно переміщених, про жорстокість застосовуваних катувань, про право в'язнів на відвідування посла або консула, і так далі. Наші полонені і ув'язнені в Росії - не мають жодних прав. До них не допускається консул, вони не мають ніякого захисту, на їх рахунок їх країна не робить ніяких заяв, не посилає нот протесту, за винятком поодиноких гучних процесів. Ті ж, хто вивезений в тиху, викрадений або те проданий для робіт на шахтах, або на Кавказ - при такому «галопі» і мовчанні влади - приречені.
Ми шукаємо своїх втрачених близьких, рідних, друзів своїми силами. Нам погодилися допомогти правозахисники РФ. Але без офіційного звернення МЗС, консула України в Росії - ми мало, що зможемо. Партизанщина тут не пройде, це інша країна. Особистих зв'язків, домовленостей, обміну баш-на баш: я тобі козу а ти мені - живу душу; волонтерських переговорів та інших зусиль тут не достатньо. Потрібна політична воля. На жаль, без неї наші полонені, продані або незаконно переміщені - ніколи не повернуться.
Ми вимагаємо офіційних визнань і звернень МЗС і консулів. Це вже не так важко. Уповноважена з прав людини в Україні Валерія Лутковська вже офіційно звернулася до Уповноваженої з прав людини в Росії Елі Памфиловой і направила запит на пошук незаконно переміщених. Політичне замовчування проблеми може говорити тільки про слабкість, а не про силу країни. Ми звертаємося до наших політиків - будьте сильними.
Ми поіменно знаємо, хто точно знаходитися в підвалі колишнього донецького СБУ і ЛНР. Чому для обміну полонених нам не дають користуватися обмінним фондом? Якби волонтерам тільки надали таку можливість - вони б у кілька днів вивезли всіх цих полонених, у них є домовленість. Ми не віримо підозрами, але висновок напрошується один: вам все рівно, що там кожен день катують наших дітей, це так?
Те ж про ростовських СІЗо. Ми знаємо, що їх катують. Ми знаємо, що до них не допускають ні консула, ні навіть свою поліцію. Днями наш президент заявив на весь світ, що у нас міститься - 80 російських полонених!
Яка від них користь, якщо ми не можемо їх обміняти на тих героїв, які зараз зазнають знущань - за нашу ж країну? Навіщо ви тримаєте цих 80 полонених країни агресора? Якщо ви не здатні виробляти ці обміни самі, дозвольте це зробити тим, хто готовий? Дайте нам людину від СБУ чи МО, якому не байдуже, який здатний приймати рішення, не чиновника, якому наплювати. А готового йти на все, у якого буде право розпоряджатися обмінним фондом, у тому числі - російськими полоненими.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.